Найкращі методи заварювання кави в домашніх умовах: повний посібник для ідеального смаку

 

Кава є невіддільною частиною дня багатьох людей. Хтось воліє насолоджуватися нею вже у готовому вигляді, у кав'ярнях свого міста, інші ж віддають перевагу самостійному приготуванню кави. На щастя, для істинних кавових гурманів існує чимало способів (простих і не дуже), за якими можна створити унікальну, ароматну та по-справжньому смачну каву. У цій статті інтернет магазин BEMY Coffee ділиться основними та нехитрими рецептами створення цього традиційного напою вдома. 

 

Правильна підготовка до процесу заварювання кави – половина успіху її приготування!

 

Заварюючи каву у будь-який спосіб, слід пам'ятати, що чиста фільтрована вода є основою готового смачного і корисного напою. Проте існують й інші чинники, які неабияк впливають на смакові властивості кави, а також на її аромат.

 

Наприклад, заварювання в турці передбачає вибір найдрібнішого помелу зі 100% арабіки. Важливо також чітко дотримуватися співвідношення кави і води: для турки об'ємом 200 мл потрібно приблизно 20 г кави. З практики багатьох експертів з приготування кави по-турецьки відомо, що саме класичний напій не дозволяє додавання до води ані цукру, ані вершків. Проте, якщо ви є прихильниками особливих присмаків, для турки з водяним вмістом можна використовувати духмяну корицю або ж кардамон.

 

Заварювання в чашці вважається досить простим процесом варіння кави, проте саме він вимагає особливої підготовки. Таким чином, спеціалісти рядять вибирати високу чашку з товстими стінками, адже така конструкція посуду допоможе осаду майже одразу залишитися на дні. До того ж і вода стане оптимальної температури швидше. Також рекомендують брати середній помел. Для любителів класичних смаків, безумовно, підійде Колумбія або Бразилія, а от поціновувачі чогось незвичного можуть спробувати свіжі та ароматні Ефіопію або Кенію. 

 

Кава для гейзерної кавоварки виходить найсмачніше із зерен світлого обсмажування дрібного помелу. При цьому кава мелена для гейзерної кавоварки може бути будь-якого сорту, все залежить від уподобань споживача. 

 

Заварювання в пуровері – це завжди використання виключно свіжих зерен, середнього або світлого обсмаження. Найкраще для цього, звісно ж, підійде чиста арабіка. Оскільки альтернативний варіант приготування кави у пуровері особливо підкреслює її смак, відповідно, до вибору кави варто підійти вкрай серйозно. Важливо, щоб вона була від виробника і відрізнялася високою якістю. Саме таку продукцію ви знайдете на сторінках каталогу BEMY Coffee, де купити каву можна недорого і швидко!

 

Натомість кава для крапельної кавоварки повинна бути зі свіжообсмажених зерен, які найкраще перемелювати перед варінням. Якщо хочете отримати міцний насичений напій, то вам потрібна кава доволі крупного помелу для крапельної кавоварки.

 

Рецепти приготування кави різними способами

Окей, у нас є мелена кава певного сорту, якісна вода. Що робити далі? Мелена кава приготування якої займає всього декілька хвилин, також потребує певних пристроїв. Якісь ви зможете знайти у себе на кухні, інші ж потрібно буде замовити, якщо вас зацікавить конкретний спосіб приготування. А далі вже ми ділимося рецептами смачної кави, яку легко зробити вдома.

 

Заварювання в турці

 

Вам знадобиться мелена кава і пляшкова або фільтрована вода кімнатної температури, які по черзі потрібно помістити до турки. Починайте варити каву на середньому вогні, перемішуючи вміст тільки на початку процесу один раз. Не доводьте каву до кипіння, адже так ви ризикуєте позбавити напій справжнього смаку і корисних властивостей. Тільки-но кава підійметься до утворення кремової пінки, знімайте турку з вашої плити та розливайте швидким рухом напій в чашку, залишаючи не багато рідини у турці (на дні збирається осад). Дайте каві ще 2 хвилини для розкриття смаку. Готову каву можна подавати з або без додаткових інгредієнтів.

 

Заварювання в чашці 

 

Цей спосіб є дуже простим, але кава однаково виходить смачною та духмяною. Щоб отримати бажаний результат, перш за все, потрібно закип'ятити воду та залишити її на кілька хвилин. Опісля залишається насипати каву у чашку (8 грамів кави на 100 мл води) та залити сухий вміст гарячою рідиною. Залишіть це все настоятися до 5 хв, не накриваючи посуд. Далі варто перемішати все чайною ложкою та зачекати ще 3-5 хвилин. Напій готовий! Для більш насиченого смаку знадобиться більше меленої кави, приготування ж відбувається за тим самим рецептом.

 

Заварювання у гейзерній кавоварці

 

Попередньо, звісно ж, потрібно навчитися вміло користуватися пристроєм. Закручену кришку треба зняти, вийняти фільтр та залити вже гарячу воду в нижній резервуар до рівня клапана. Після вам знадобиться кава для гейзерної кавоварки, яку необхідно засипати у воронку, не притискаючи до основи. Кава мелена для гейзерної кавоварки тонкого помелу – найкращий вибір. 

 

Зібрану конструкцію ставлять на середній вогонь. За кілька хвилин під високим тиском з нижньої частини кавоварки кава буде витіснятися до верхньої частини. Коли вся рідина опиниться на поверхні, можна знімати пристрій з вогню і насолоджуватися напоєм.

 

Заварювання в пуровері 

 

При заварюванні кави у пуровері потрібно значну увагу приділити температурі нагрітої води, адже дуже гаряча або навпаки прохолодна вода безпосередньо впливає на кінцевий смак напою. Важливо нагріти воду до 94 градусів за Цельсієм. Також потрібні 3 чайних ложки кави із гіркою на 180-240 мл води.

 

Фільтр (металевий або паперовий) у пуровері потрібно промити гарячою водою, після чого можна починати процес заварювання: каву засипають у фільтр та рівномірно розподіляють. Найважливіше – це повільно та правильно наливати воду від центру до країв помелу круговими рухами. Кава, що пройшла через фільтр, вважається готовою. Залишається тільки смакувати!

 

Заварювання в крапельній кавоварці

 

Промивши кавоварку окропом, додайте до неї чистої води (близько 350-400 мл). Далі 25-30 г меленої кави варто насипати у фільтр крапельної кавоварки та рівномірно розподілити каву по всьому фільтру. Готують таку каву не більше п'яти хвилин (вона виходить по краплях з фільтра, у нижній збірник).

 

Рейтинг методів заварювання кави в домашніх умовах 

1

Заварювання кави в чашці - 35%

2

Заварювання кави в турці (Джезві) - 25%

3

Заварювання кави в гейзерній кавоварці - 20%

4

Заварювання кави в крапельній кавоварці -  11%

5

Заварювання кави в пуровері - 9%